چین، یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان است. پیش از قرن ١٩ میلادی، چین یکی از قطب‌های پیشرفته‌ی اقتصادی و اجتماعی جهان بود؛ اما به خاطر تغییر حکومت و روی کار آمدن ِ پی‌درپی ِ سلسله‌های مختلف، از انقلاب صنعتی عقب افتاد و اقتصادش سقوط کرد. در قرن ١٩ و ٢٠ میلادی، امپریالیسم و ضعف‌های درونی و همچنین جنگ‌های داخلی، به این کشور و اقتصادش ضربه‌ی دوباره زد و باعث براندازی امپراتوری آن شد. بعد از اتمام جنگ داخلی چین، دو دولت خود را چین نامیدند؛ جمهوری چین (١٩١٢)، که امروزه تایوان و جزیره‌های اطراف‌اش را تشکیل می‌دهد و دیگری جمهوری خلق چین (١٩٤٩)، که همان چین امروزی است.

آب و هوای کشوری با وسعت چین، بیشتر از دیگر کشورها مورد توجه قرار می‌گیرد، زیرا آب و هوای آن، از شمال تا جنوب متفاوت است؛ به ویژه در زمستان. برای مثال در حالی‌که دمای هاربین، در زمستان حدود ٣٠- درجه‌ی سانتی‌گراد است، دمای شانگهای ٣٥ درجه‌ی سانتی‌گراد است. پس بهتر است قبل از سفر به این کشور، اطلاعات آب و هوای آن را بررسی کنید.

ژانویه/ فوریه
جشن سال نو چینی/ پیشواز بهار (چون جی)
این جشنواره در اولین روز از اولین ماه تقویم قمری برگزار می‌شود. خیلی از مردم یک هفته تعطیل هستند. باید دقت کنید: این مهم‌ترین و طولانی‌ترین تعطیلات چین است و شرایط حمل و نقل عادی نیست و هتل‌ها هم رزرو شده‌اند. اگر مجبور هستید که در این موقع از سال به چین بروید، خیلی زود باید هتل‌تان را رزرو کنید.

جشنواره‌ی فانوس (یوان‌شیا جی)
این جشنواره جزو تعطیلات عمومی نیست، ولی بسیار رنگارنگ است. بچه‌ها فانوس‌های کاغذی می‌سازند یا می‌خرند و عصر در خیابان‌ها و کوچه‌ها فانوس به دست راه می‌روند. این جشنواره در پانزدهمین روز اولین ماه قمریِ چینی اتفاق می‌افتد.

مارس
زادروز گوان‌یین
زادروز گوان‌یین، ایزدبانوی بخشش، زمانی است که مردم به معابد بودایی می‌روند، با توجه به مراسم بودایی که در این معابد بر پاست بد نیست شما هم به این معابد سری بزنید و از نزدیک مراسم را تماشا کنید.

آوریل
روز جاروکشی آرامگاه
روزی برای ستایش از نیاکان فوت‌شده، زمانی که مردم به بازدید گورهای بستگان درگذشته‌شان می‌روند و آن‌ها را تمیز می‌کنند. آن‌ها اغلب گل‌هایی بر روی گور می‌گذارند و پولِ شخص درگذشته را می‌سوزانند. این جشنواره عموماً نزدیک به عید پاک، بیشتر سال‌ها پنج آوریل(فروردین)، یا گاهی چهار آوریل برگزار می‌شود.

جشنواره‌ی آب‌پاشی
در ناحیه‌ی شیشوانگ‌بانا برگزار می‌شود، این رویداد در اواسط آوریل یا اواخر فروردین (معمولاً سیزده تا پانزده آوریل) برگزار می‌شود. نیت این جشن، دور کردن کثیفی، غم و شیاطین از سال قدیمی و آوردن شادی به سال جدید است.

آوریل/مه
زادروز مازو
مازو، ایزدبانوی دریا، دوست همه‌ی ماهی‌گیران است. او را همچنین به نام تیان‌هو و نیانگ‌نیانگ نیز می‌شناسند. تولد مازو به طور وسیعی در معابد تائویی در مناطق ساحلی تا ویتنام جشن گرفته می‌شود. زادروز مازو بیست و سومین روز از سومین ماه قمریِ چینی ِ سال است.

ژوئن
جشنواره‌ی قایق اژدها
این، وقتی برای دیدن مسابقات قایق اژدها و خوردن زونگ‌زی (پودینگ‌های برنجی چسبناک مثلثی شکلی هستند که در برگ بامبو پیچیده شده‌اند) است. با وجود این‌که این جشنواره یادبود افسانه‌ی غمناک کویوان، یک شاعر- سیاست‌مدار قرن سوم پیش از میلاد، که خودش را به رودخانه‌ی اسطوره‌ای می‌لو در هونان به منظور اعتراض رسمی ضد حکومت فاسد پرتاب کرد است، ولی یک روز تعطیلی شاد به حساب می‌آید. این تعطیلی در روز پنجم از ماه پنجم قمری چینی است.

آوگوست
ماه شبح
دین‌داران معتقدند که طی این زمان شبح‌ها از دوزخ به زمین آمده و این موقع زمانی خطرناک برای مسافرت کردن، شنا کردن، ازدواج یا خانه عوض کردن است. اگر کسی در این ماه بمیرد، از بدن او نگهداری می‌شود تا آیین خاکسپاری را به ماه بعد موکول کنند. حکومت چین ماه شبح را به عنوان یک مشت خرافات تقبیح می‌کند. ماه شبح در هفتمین ماه قمری، یا درواقع اولین پانزده روز (معمولاً اوایل آگوست) برگزار می‌شود.

سپتامبر
زادروز کنفوسیوس
تولد این اندیشمند بزرگ در ٢٨ سپتامبر برگزار می‌شود. این موقع زمان جالبی برای بازدید از کوفو در شان‌دونگ، زادگاه کنفوسیوس است. جشنی در معبد کنفوسیوس از چهار صبح برگزار می‌شود و معبدهای مشابه دیگر در اطراف چین، مراسم مشابهی را برگزار می‌کنند.

سپتامبر/ اکتبر
جشنواره‌ی میانه‌ی پاییز
همچنین به عنوان جشنواره‌ی ماه شناخته شده است و زمان چشم دوختن به ماه و خوردن یوئه بینگ (کیک‌های ماه) خوشمزه است؛ همچنین روز سنتی تعطیلی برای عاشقان است. این جشنواره در پانزدهمین روز از هشتمین ماه قمری ِ چینی برگزار می‌شود.

تنوع غذایی در چین، شهر به شهر و منطقه به منطقه، قابل مشاهده است. وقتی در چین غذا می‌خورید باید خودداری را کنار گذاشته، و از هر چیزی کمی امتحان کنید. همیشه به خاطر داشته باشید، غذایی که از نظر بهداشتی امکان فاسد شدنش می‌رود و حتی غذای پخته شده، امکان دارد آلوده به انگل و باکتری باشند. خصوصاً این احتمال در طول فصل گرم به شدت بالاست. حتی توصیه می‌‌کنیم که از خوردن غذای دریایی و گوشت در خیابان و در طول تابستان خودداری کنید. به علاوه در پکن، شانگهای و شهرهای بزرگ دیگر، از خوردن گوشت ِ خام – بله، خام - پرهیز کنید. رضایتمندی از شرایط بهداشت عمومی رستوران‌ها در چین به گونه‌ای است که خیلی از بیماری‌های مزاجی عادی تلقی می‌شوند! متخصصین تغذیه‌ی چینی بر روی تازگی غذا تاکید می‌کنند پس حواستان باشد که غذایتان را به محض سفارش دادن بپزند و یک غذای از قبل پخته شده را جلوی رویتان نگذارند. خیلی از جهانگردان وقتی از دیگر کشورها می‌گویند، به بخش غذا خوردن که می‌رسند تاکید می‌کنند که مطمئن‌ترین جا برای خوردن ِ غذا، هتل‌های ٥‌ستاره هستند، اما باید گفت که چین از این قاعده مستثنی است.
معمولاً در همه‌جای دنیا در منو، به زبانی دیگر برای مهمانان خارجی اسم غذاها را لیست می‌کنند، اما چین در این‌ قسمت نیز از قاعده مستثنی است، در چین لیست غذا به زبان شیرین ِ چینی نوشته شده و کسی هم به این‌که شما نمی‌توانید غذا سفارش دهید کوچک‌ترین اهمیتی نمی‌دهد. برای پرهیز از این‌که با انگشت چیزی را که نمی‌دانید سفارش دهید و جلویتان به عنوان ِ غذا سر ِ مار یا دم عقرب بگذارند، در این قسمت چند تا از رسم‌الخط‌های چینی را می‌آوریم که مشخصاً به غذایی خاص اشاره دارند، هر وقت این اشکال را در منوی غذا دیدید یعنی غذای مورد نظر حاوی آن ماده‌ی غذایی است. گوشت گاو牛، گوشت خوک 猪، مرغ 鸡، ماهی鱼، تفت داده‌شده 炒، سرخ‌شده 炸، پخت ملایم 烧، پخته یا بریان‌ 烤، سوپ 汤، برنج 饭، رشته‌ی چینی 面. دانستن این اسامی به زبان چینی و تشخیص دادن آن‌ها در منو به شما کمک زیادی خواهد کرد. باید بدانید که عمده‌ی مصرف گوشت قرمز در چین از گوشت خوک است برای همین موقع سفارش غذا دادن باید خیلی دقت کنید. هرجا به تنهایی کلمه‌ی گوشت肉 دیدید، منظور گوشت خوک است. می‌دانید اولین سگ در دنیا در کجای جهان اهلی شد؟ بله درست است، چین. می‌دانید به چه دلیل سگ را اهلی کردند؟ نگهبانی از منازل و مزارع و چوپانی؟ خیر، درست نیست. چون سگ دوست خوب انسان است؟ خیر، درست نیست. چون سگ را حیوان مقدسی به حساب می‌آوردند؟ خیر، درست نیست. لطفاً شوکه نشوید، جواب این است که سگ را اهلی کردند تا گوشتش را مصرف کنند. بله. در حال حاضر نیز سگ، در چین یک غذای پرطرفدار به حساب می‌آید. البته نه تنها سگ، که مار، بندپایان، میمون و جانوران دیگر نیز در چین خورده می‌شوند. اما نگران نباشید امکان این‌که شما یکی از این غذاها را سفارش بدهید خیلی پایین است، این‌ها حتی در چین هم غذاهای خاصی بوده و در رستوران‌های خاصی سرو می‌شوند و قیمت‌های نجومی هم دارند و در منوی خاصی هم ارائه می‌شوند. به علاوه همیشه برنج، سبزیجات و نودل یا رشته‌ی چینی پیدا خواهید کرد.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت حامی گشت گهر می باشد