مالدیو، مجموعه جزایری‌ست در اقیانوس هند؛ پایتخت آن ماله است و در جنوب غربی سواحل هندوستان قرار گرفته. مالدیو بیش از هزار و صد جزیره‌ی مرجانی کوچک دارد که که تنها دویست و دوتای آن‌ها مسکونی‌اند و روی هم رفته، حدود سیصد کیلومتر مربع وسعت دارند.

سواحل زیبای مرجانی با آب زلال و درختان سرسبز، از مالدیو بهشتی ساخته که سفر به آن، آرزوی هر توریستی‌ست.
علاوه بر آن، به خاطر سهوت سفر و عدم نیاز به ویزا برای اتباع ایرانی، این مجموعه جزایر در میان مسافران ایرانی هم طرفداران زیادی دارد.

بسیاری از جزایر مالدیو، تنها شامل یک هتل‌اند با تمام امکانات رفاهی. حتماً جای جذابی است، مگر نه؟

 آب و هوای مالدیو گرمسیری است و در طول سال، یا گرم و خشک است، یا گرم و مرطوب. فصل خشک از دسامبر (آذر) تا مارس (فروردین) است و بین ماه‌های آوریل (اردیبهشت) تا اکتبر (مهر)، باران‌های موسمی می‌بارد و بادهای شدید می‌وزد. آوریل به خاطر هوای صاف‌اش معروف است و دمایی حدود ٣٠ درجه‌ی سانتی‌گراد دارد.
بهترین وقت رفتن به مالدیو و استفاده از آفتابش، فصل زمستان است. بین دسامبر تا آوریل هوا زیاد مرطوب نیست و باران اندکی می‌بارد. بین فوریه (بهمن) و آوریل هوا از همیشه گرم‌تر است و اتاق خالی هم راحت پیدا نمی‌شود. اواسط آذر تا اوایل دی که می‌شود حول و حوش کریسمس و سال نو، مالدیو پر از توریست است و قیمت‌ها هم حسابی بالا می‌روند. در عوض از مه تا نوامبر (اواخر اردیبهشت تا اواخر آبان) که فصل باران و توفان است و رطوبت هم بالاست، آن‌جا خلوت‌تر است و قیمت‌ها هم پایین‌ترند.
دمای هوا تقریباً در تمام طول سال برای غواصی مناسب است.

تعطیلات رسمی
اگر به قصد ماندن در هتل و استراحت به مالدیو سفر کنید، تعطیلات روی برنامه‌ی سفرتان تاثیری نخواهد داشت؛ مگر این که دوست داشته باشید در تعطیلات مذهبی، به تماشای رژه‌ها و جشن‌های عمومی بروید. در روزهای تعطیل، ادارات دولتی و مراکز تجاری تعطیل‌اند و سایر مغازه‌ها هم دیرتر باز می‌کنند.
در تعطیلات کریسمس، سال نو و دیگر مناسبت‌های تقویم میلادی، مالدیو از همیشه شلوغ‌تر می‌شود و قیمت‌ها هم بالاتر می‌روند. البته ساکنان آن‌جا این تعطیلات را جشن نمی‌گیرند، مگر به خاطر درآمدی که از راه توریسم کسب کرده‌اند!
بیشتر تعطیلات مذهبی مالدیو، مطابق با تعطیلات قمری‌ و مناسبت‌های اسلامی‌ست. ماه رمضان، مقدس‌ترین ماه در این کشور است و عید فطر، از اعیاد مهم مالدیو است. سایر مناسبت‌ها در مالدیو به قرار زیرند:

عید بودو: شصت و شش روز بعد از پایان ماه رمضان، مسلمانان مالدیو، عید بودو را جشن می‌گیرند. در این روز، مسلمانان به مکه میروند و مراسم مذهبی را به‌جا می‌آورند.
روز ملی مالدیو: این جشن، به یاد مبارزه‌ی محمد تاکورو فانو و یارانش در برابر پرتغالی‌ها برگزار می‌شود که در ماله رخ داد و مربوط به سال ١٥٧٨ است. این جشن، در اولین روز از سومین ماه تقویم قمری برگزار می‌شود.
عید مبعث: در مالدیو هم مانند سایر کشورهای مسلمان، عید مبعث جشن گرفته می‌شود.
روز هوراوی: این روز را به یاد پیروزی سلطان حسن عزالدین در مقابل مالابارهای هندی در سال ١٧٥٢ جشن می‌گیرند.
روز شهدا: سالگرد درگذشت سلطان علی پنجم به دست نیروهای پرتغالی در سال ١٥٥٨ است.

این مناسبت‌ها، هر ساله طبق تقویم قمری گرامی داشته می‌شوند و مناسبت‌های زیر، هر سال از روی تقویم میلادی برگزار می‌شوند:

روز سال نو: روز اول ژانویه.
روز استقلال: هر سال در روزهای بیست و ششم و بیست و هفتم ژوییه، پایان دوران استعماری انگلستان در این کشور جشن گرفته می‌شود.
روز پیروزی: روز شکست نیروهای سریلانکا که در سال ١٩٨٨، تلاش کردند دولت مالدیو را براندازند.
روز ملی: طبق رفراندومی در روز یاده نوامبر سال ١٩٦٨ مردم مالدیو حکومت جمهوری را به جای حکومت سلطنتی انتخاب کردند. این روز در مالدیو با رژه و کارنوال‌های باشکوه جشن گرفته می‌شود و تعطیل رسمی است.

در بیشتر هتل‌های مالدیو، رستوران هم پیدا می‌شود. در این رستوران‌ها معمولاً غذاهای اروپایی و آسیایی پرطرفدار سرو می‌‌شود و اغلب، صبحانه هم دارند. بعضی رستوران‌ها بوفه‌ی شام را هم با هزینه‌ی اتاق حساب می‌کنند، اما بابت آب و این‌جور چیزهای اضافه، جداگانه پول می‌گیرند.
در ماله، دو نوع رستوران هست: یکی رستوران‌های کوچکی که مورد علاقه‌ی توریست‌ها هستند که معمولاً گران‌اند و کافه‌های کوچک محلی که هوتا نام دارند، غذاهای محلی مالدیو را با قیمت‌های ارزان سرو می‌کنند.
اکثر غذاهای مالدیو با ماهی درست می‌شوند و بین ماهی‌ها، ماهی تون از همه محبوب‌تر است. غذاها معمولاً گرم سرو می‌شوند و پرادویه‌اند و مزه‌ی نارگیل می‌دهند؛ اما سبزیجات زیادی داخلشان پیدا نمی‌شود. یک غذای معمول مالدیویایی، مخلوطی از برنج و ماهی‌ست که کنارش لیمو و پیاز و فلفل قرمز می‌گذارند.
برخی دیگر از غذاهای معمول مالدیو عبارتند از:
ماس هونی: تکه‌های ماهی دودی با پیاز و نارگیل رنده شده که صبحانه‌ی پرطرفداری‌ست.
فیهونو ماس: ماهی کبابی که در فلفل خوابانده باشند.
بامبوکیلو هیتی: نان میوه‌ای با ادویه.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت حامی گشت گهر می باشد