آذربایجان تاریخ پرفراز و نشیبی دارد، در دوران باستان جزیی از خام امپراطوری‌های مهم بوده، و در طول تاریخ شاهد جنگ‌ و جدال‌های بی‌شمار. بعد از فروپاشی شوروی، خیلی از کشورهای جدا شده با مشکلات عدیده در خدمت‌رسانی و فقر مواجه شدند، اما سرنوشت آذربایجان مثل آن‌ها نبود، چرا که آذری‌ها نفت خام داشتند و در آمد حاصل از فروش آن را صرف امور زیربنایی و قوام بخشیدن به اقتصادشان کردند. آذربایجان سرزمینی نیمه‌بیابانی است که به وسیله‌ی دریاچه خزر احاطه شده است، پایتخت آن باکو در غرب سواحل خزر واقع شده و قدمتش به بیش از هزار سال می‌رسد. همسایه‌ی شمالی ِ ما علاوه بر ایران با روسیه، گرجستان و ارمنستان نیز همجوار است. پرچم جمهوری آذربایجان از سه نوار افقی به رنگ‌های آبی که نشان از ترک بودن مردمان آن، قرمز به نشانه‌ی پیشرفت و حرکت در راستای دموکراسی و سبز به نشانه‌ی مدنیت و تاریخ اسلامی، تشکیل شده. البته در وسط پرچم آذربایجان یک هلال ماه و یک ستاره‌ی هشت‌پر هم خودنمایی می‌کند.

آذربایجان داراي چند نوع اقليم آب و هوایی گوناگون است. بهترین فصل برای سفر به آذربایجان، بهار، تابستان و اوایل پاییز است. در این فصول آسمان صاف و زمين هم پوشيده از چمن و گل است. درجه هوای متوسط در مناطق جلگه‌ای شمال و شرق كشور تا ٦ درجه سانتی‌گراد در زمستان و ٢٦ درجه سانتی‌گراد در تابستان می‌رسد. به طور كلی شمال و شرق كشور دارای آب و هوای نسبتاً خشك و كوهستانی است. منطقه جنوب شرقی آب و هوای مرطوب و ملايمی دارد و مناطق غربی كه شامل قره‌باق و نخجوان است، آب و هوا مرطوب و كوهستانی است. مناطق مركزی شامل جلگه‌های وسيعی است که مستعد كشاورزی بوده و توسط رود كُر سيراب می‌شود.

روزهای تعطیل عمومی در آذربایجان زیادند، شاید به این خاطر که این کشور مرز بین سرزمین‌های مسلمان و مسیحی است، شاید چون مرز بین آسیا و اروپاست، در هر صورت آذری‌ها اعیاد مسلمان‌ها مانند عید فطر، عید قربان و مبعث را جشن می‌گیرند و از طرفی هم روز جهانی زن که در هشت مارس برگزار می‌شود یک تعطیلی عمومی محسوب می‌شود و جشن گرفته می‌شود. آذری‌ها هم سال نوی میلادی را در ژانویه جشن می‌گیرند و هم نوروزِ پارسیان را در اول فروردین یا بیست و یکم مارچ برگزار می‌کنند. علاوه بر این روزهای خاص که با برگزاری برنامه‌های شاد همراه هستند سه فستیوال مهم در آذربایجان برگزار می‌شود که از این قرارند:

جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی مُقامی
موسیقی مُقامی که در نواحی بسیاری از ایران که ترک‌نشین دارد نواخته می‌شود نه فقط موسیقی که هویت فرهنگی و شناسنامه‌ی ترک‌هاست. در ایران، در آذربایجان شرقی و غربی و بخش‌هایی از خراسان هم این نوع موسیقی رواج داشته و طرفداران فراوانی نیز دارد. جشنواره‌ی موسیقی مقامی به مدت یک هفته و از چهارده تا بیست و یک مارس( هفته‌ی آخر اسفند) برگزار می‌شود.
نشانی اینترنتی:
www.mugam.az/Musabiqe.html
qeyd.az/2011/03/mugham/?lang=en

مسابقه‌ی آواز بل‌بل
این مسابقه اولین بار در سال ١٩٩٧ توسط یک استاد آواز آذری به نام پروفسور بل‌بل(در آذری بیول‌بیول) برگزار شد. در این جشنواره همواره شرکت‌کنندگانی جدی و با استعداد از اوکراین، روسیه، ایران، گرجستان و خود ِآذربایجان حضور دارند. زمان برگزاری مسابقه‌ی آواز بل‌بل شانزدهم تا بیست و یکم نوامبر( آبان ماه) است.
نشانی اینترنتی: www.byulbyul.az


فستیوال موسیقی جاز
شانزدهم اکتبر (مهر ماه) برای علاقه‌مندان برای علاقمندان جاز در آذربایجان یک روز به خصوص به حساب می‌آید این فستیوال غیر دولتی که با سرمایه‌گزاری و برنامه‌ریزی یک ساکسفونیست جاز به نام سلطانُف در باکو و به مدت دو هفته برگزار می‌شود. نکته‌ی جالب این‌جاست که این فستیوال توسط هنرمندان برجسته‌ای از سراسر دنیا جدی گرفته شده و از اعتبار بالایی برخوردار است.
نشانی اینترنتی: jazzcenter.jazz.az

همجواری آذربایجان با ایران و روسیه موجب ترکیب شدن فرهنگ‌های غذایی این کشورها و به وجود آمدن یک سبک منحصر به فرد در آشپزی شده. بهترین غذای آذری‌ها به زعم خیلی‌ها کباب شیشلیک است. این نوع کباب از روی آتش قرار گرفتن قطعات بزرگ گوشت گوسفند چربی‌دار درست می‌شود، کباب رول یا لوله هم کباب محبوب دیگری است که طبعاً از گوشت بره و همراهی سبزیجات و ادویه تهیه می‌شود. آذری‌ها همراه کباب سبزی تازه، میوه، سالاد و پنیر هم سرو می‌کنند. البته این مخلفات توسط شما انتخاب می‌شوند. در آذربایجان، درست مثل ایران دلمه هم پیدا می‌شود، دلمه را از سبزیجات گوناگون، برنج و گوشت چرخ‌کرده تهیه می‌‌کنند در آذربایجان ممکن است حاوی نعنای تازه، رازیانه و دارچین هم باشد. گوشت در غذاهای آذری نقش عمده و اصلی را بر عهده دارد، تا جایی که حتی در سوپ‌های آذری هم گوشت را پیدا خواهید کرد. دوشبارا، نوعی سوپ نعنا و گوشت گوسفند است که در تهیه‌ی آن سیر و کشک هم نقشی اساسی دارند. غذای دیگری که احتمالاً آن را ملاقات کرده و میل خواهید نمود، پیتی است. ترکیبی است از گوشت پخته شده همراه با سیب‌زمینی و نخود، بله دقیقاً مثل آب‌گوشت ما ایرانی‌هاست. آبگوشت دیگری که آذری‌ها می‌خورند بوگلاما نام دارد که تکه‌های گوشتش کوفته‌ایست. آذری‌ها نان را در کاسه‌ی بزرگی که آب‌گوشت در آن است تیلیت می‌کنند، اول تیلیت را خورده و بعد سراغ غذای اصلی می‌روند.

معاني غذاها
Aş: آش حبوبات با برنج
Bal :عسل
Borş: آبگوشت سبزی‌دار روسی
Bozbaş: آبگوشت
Buglama: نوعی آبگوشت محلی كه متشكل از سيب زمينی و گوشت است. گاهی برای ترش مزه شدن از آلبالو هم استفاده می‌شود.
Çiğirma: املت با تكه‌های مرغ و سير
ciz-biz: سيرابی سرخ‌شده با سیب‌زمينی
Çorec: نان
Dograma: نوعی سوپ سرد كه از شير ترش، سيب‌زمينی، پياز و خيار تهيه می‌شود.
Dolma:‌دلمه، انواع مختلف آن شامل دلمه بادمجان (Badimcan)، فلفل سبز (bibar)، كلم (kələm)، گوجه‌فرنگی (pomidor) و برگ مو (yarpaq) است.
Dovga: سوپ ماست
duşbərə: غذایی شبيه به آبگوشت
Duyu: برنج
Qurcu xinqal: نوعی آبگوشت گرجستانی ادويه‌دار
Kotlet: كتلت
kuftə: كوفته
Kuku: كوكو
Lahmajun: نوعی نان كه داخل آن كاهو قرار داده شده و آب ليمو به آن اضافه شده است.
Lavaş:‌نان لواش
ləvəngi: مرغ يا ماهی كه شكم آن با گردوی خرد شده و سبزيجات پر شده است
Qayğana: املت تخم مرغ
qizil baliq: ماهی قزل آلا
qlazok: تخم‌مرغ نيمرو
Qovurma: گوشت گوسفند سرخ شده در كره با سبزيجات گوناگون
Pendir: پنير
Plov: انواع مختلف برنج
Pure:‌ خوراك سيب‌زمينی
Sosiska:‌ كالباس
Tabaka: مرغ كامل
tava-kebab: گوشت با املت
xama: خامه
Xinqal: تكه‌های بزرگ گوشت كه همراه با نوعی پاستا شبيه به لازانيا سرو می‌شود.
yağ : كره


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت حامی گشت گهر می باشد