Image
Image
Image
Image
Image
برای سفر به اروپا، اولین چیزی که اهمیت دارد مشخص کردن هدف از سفر است: می‌خواهیم به دیدن آثار باستانی و مجسمه‌های تاریخی و بناهای باشکوه و قدیمی برویم؟ رم را باید در برنامه جا بدهیم که زمانی بزرگ‌ترین، قدرت‌مندترین و متمدن‌ترین شهر تاریخ بوده و هنوز هم ویرانه‌های کلوسئوم و فروم‌های رومی‌اش، به یادمان می‌آورد که رم زمانی چه بوده است؛ پاریس را، که پیدا کردن ساختمان‌های قدیمی و زیبایش، به سادگی پیدا کردن کرواسان تازه است؛ و آتن را، که بهشت دوست‌داران تاریخ است.
آرامش دریا را اگر بخواهیم، باید در سواحل زیبا و بی‌نظیر یونان، اسپانیا و ایتالیا دنبال‌اش بگردیم و اگر با خانواده سفر کنیم، باید سری به لندن بزنیم که با فضای شاد و تفریحات تمام‌ نشدنی، بی‌حوصله‌ترین کودکان را هم سر شوق می‌آورد و پاریس رنگارنگ و پرشور، که دیزنی‌لند جذابش، تمام اعضای خانواده را سرگرم می‌کند.
هیجان اسکی در آلپ، دوچرخه‌سواری در تپه‌های پروانس و دست و پنجه نرم کردن با آب‌های خروشان پیرنه، از چیزهایی است که در جای دیگری به دست نمی‌آید. خرید کردن را اگر دوست داشته باشیم، بدون تردید باید تماشای ویترین فروشگاه‌های بزرگ پاریس، لندن، میلان و مادرید را در برنامه‌ی سفر بگنجانیم و اگر مناسبتی مثل ماه عسل یا سالگرد ازدواج در پیش است، ونیز با گوندولاها و آبراه‌‌ها‌ی رویایی‌اش؛ کورفو با روستاهای کوچک و درخشان و قلعه‌های ونیزی؛ کاپری جادویی و پاریس، شهر عاشقان دنیا، رویایی‌ترین انتخاب‌های ممکن‌اند.
کیش
مشهد
تهران
لرستان
کاشان
همدان
شیراز
قشم