برزیل بزرگ‌ ترین و پرجمعیت‌ ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است.

به گزارش پارس توريسم، برزیل دارای زمین‌های کشاورزی گسترده و جنگل‌ های استوایی است و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمند ترین اقتصاد آمریکای جنوبی است. در گذشته، اين كشور مستعمره  پرتغال بود و تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند.

ساخت شهر برازيليا به این علت بود که می‌خواستند محل پایتخت برزیل - که پیش از آن شهر ریو دوژانیرو بود- را تغییر داده و بیشتر به مرکز و غرب کشور بیاورند تا به دیگر ناحیه‌ ها نزدیک‌تر باشد. برای این تغییر پایتخت، نیروی کاری عظیمی از سراسر کشور به‌کار گرفته‌ شد. طرح و نقشه این شهر بشکل یک هواپیماست.

ریو دوژانیرو (به پرتغالی Rio de Janeiro) در جنوب شرقی کشور برزیل قرار دارد. این شهر پس از شهر سائوپولو بزرگ‌ترین شهر برزیل است و تا سال ۱۹۶۰ پایتخت این کشور بود. این شهر توریستی در کنار کوه‌ های انبوه از جنگل و سواحل و خلیج‌ های اقیانوس اطلس قرار گرفته‌ است.

شهر ریو دوژانیرو، میزبان بازی‌ های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ خواهد بود. شهر ساحلی ریو دارای ۳ ساحل به نامهای ساحل کُپاکاپانا، ایپانما و لِبلان است. این سواحل به بهشت موج‌ سواران معروف هستند. در بالای کوه کورکووادو (corcovado) بزرگ‌ ترین مجسمهٔ دنیا  قرار دارد. این مجسمه ۷۱۰ متر ارتفاع دارد که شمایل عیسی مسیح را با آغوش باز به تصویر کشیده‌ است.

موسیقی برزیل مانند مردمانش متنوع است. مشهورترین نوع موسیقی برزیل سامبا است. در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ نوعی موسیقی به نام بوسانوا در ساحل‌های ریو دو ژانیرو شکل گرفت. نوازندگانی مانند استن گتز با بردن این موسیقی به آمریکا آن را جهان‌گیر کردند. آهنگ «دختری از ایپانما» ساخته آنتونیو کارلوس ژوبیم معروف‌ترین بوسانوای برزیل است و به آهنگی استاندارد تبدیل شده‌ است.

تصاوير زير بخشي از جاذبه‌هاي برزيل را به نمايش مي‌گذارد.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت حامی گشت گهر می باشد