کشور امارات متحده‌ی عربی اتحادیه‌ای مشتمل بر هفت امیرنشین است، که در شبه‌جزیره‌ی عربی در جنوب غربی آسیا بر روی خلیج فارس قرار دارد و در مجاورت عربستان و عمان واقع است. هفت ایالت امارات که امیرنشین نامیده می‌شوند شامل؛ ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، رأس‌الخیمه، ام‌القواین و الفجریه است. مساحت امارات ٨٣.٦٠٠ کیلومتر مربع و جمعیت آن، ٤ میلیون و ٤٤٤ هزار نفر است. پایتخت این کشور ابوظبی است که مرکز صنعتی، سیاسی و فرهنگی امارات به شمار می‌رود. مذهب رسمی امارات، اسلام و زبان آنان عربی است. امارات متحده‌ی عربی هفتمین منبع ذخیره‌ی نفتی جهان را داراست.
نخستین نشانه‌ها از سکونت بشر در این کشور، به عصر حجر باز می گردد. مدارکی موجود است مبنی بر این که حدود ٥٥٠٠ سال پیش از میلاد مسیح، ارتباط این منطقه با دنیای خارج- به ویژه با ایران که در شمال امارات است- گسترش یافت. تجارت خارجی، درون مایه‌ی اصلی تاریخ این ناحیه‌ است، که همچنین در دوره‌های اخیر پیشرفت بسیاری داشته و خود این پیشرفت را، مدیون اهلی کردن شترها در پایان دومین هزاره‌ی پیش از میلاد مسیح است.

پیش از سال ١٩٦٠ میلادی، غذای اصلی اماراتی‌ها شامل ماهی، برنج، نان، خرما، ماست، سبزی و گوشت گوسفند، بز و شتر بود. پس از آن، کیفیت و تنوع برنامه‌ی غذایی، توسط غذاهای وارداتی که فروشگاه‌های مدرن عرضه می‌کردند، بهبود یافت.
ناهار، یکی از وعده‌های مهم غذایی است که در خانه سرو می‌شود و معمولاً شامل ماهی، برنج، گوشت و سبزی است. بیشتر اماراتی‌ها ترجیح می‌دهند که به روش سنتی یعنی با دست راست غذایشان را بخورند. مسلمانان سختگیر، خوردن گوشت خوک و نوشیدن مشروبات الکلی را ممنوع کرده‌اند و همچنین گوشتی که می‌خورند، باید به روش اسلامی ذبح شده باشد.
اماراتی‌ها به مهمان نوازی مشهورند؛ آنها به مهمان‌هایشان ادای احترام کرده و از آنان با قهوه و خرمای تازه پذیرایی می‌کنند. برای آنان بخور خوشبو می‌سوزانند و مهمانان می توانند عطر خوش آن را در فضا احساس کنند. با آمدن جمعیت مهاجر به امارات، رستوران‌ها غذاهای متنوع اقوام مختلف را عرضه می‌کنند و علاوه بر آن، رستوران‌های فست فود نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند. با وجود مسلمان بودن این کشور و تعصب مسلمانان، نوشیدنی‌های الکلی و گوشت‌های حرام نیز در بعضی از رستوران‌ها سرو می‌شوند.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت حامی گشت گهر می باشد